Kitap: Dünya Tarihi 1. Cilt – İlkçağ

 

Öncelikli olarak kitabın sunuluş şekli “herkes için tarih” olmakla birlikte, amacına fazlasıyla hizmet ediyor. Daha öncesinde aynı yazarın antik dünya tarihi hakkında kitabına başlamıştım ancak ağır geldiğinden, sıkıldığımdan dolayı yarıda bırakmıştım. Daha sonrasında bu seriyi almadan önce çok düşündüm, yine aynı şekilde mi yazılmıştır acaba diye ancak yapılan yorumları görünce bir şans vermek istedim. İyi ki de vermişim o şansı..

Bol bol boş zamanınız varsa 1 günde bile bitirilebilecek bir kitap çünkü çok akıcı.

Yalnız şöyle bir şey var ki dünya tarihini ciddi bir şekilde okumak istiyorsanız ve bunu tek bir kitap serisi ile halletmeyi bekliyorsanız, beklentilerinizi karşılamaz. Bazı konuların üzerinde çok durmaz, çabuk atlar ve sinirleriniz bile bozulabilir. Ancak bütün dünya tarihini 1500 sayfada anlatmak imkansız olduğundan dolayı bu tip durumlar da oldukça normal.

Benim bu seriye başlamaktaki amacım ; öncelikle dünya tarihini kabaca öğrendikten sonra uygarlıkların derinine inmek. Dolayısı ile şu an hangi uygarlıkların derinlerine ineceğime karar veriyorum. (roma imparatorluğunu ayrıca kesinlikle inceleyeceğim mesela)

Seriye devam edeceğim ancak biraz ara vermek istiyorum hafızamda yer etmesi adına..

 

yazar – susan wise bauer

kitap ismi : dünya tarihi 1. cilt – ilkçağ

yayın tarihi : 2014

goodreads puanı : 4.29

benim puanım : 4.7